Fidesz: a kormánypártok az emberek kifosztása ellen akarnak fellépni
Az emberek kifosztásának megakadályozását szolgálja a kormánypártok következő jogalkotási javaslata, amely a hitelkárosultak ingatlanjának árverezési gyakorlatát érintené - közölte keddi budapesti sajtótájékoztatóján a Fidesz-frakció helyettes vezetője. (Pécsi Napilap)
Németh Szilárd méltánytalannak nevezte a bankok és követeléskezelők gyakorlatát, amely szerint az árverezésen az ingatlan akár az értékének 50 százalékáért is elvihető valakitől, de azt is, hogy a folyamat két fordulóban, akár 120 nap alatt lezárulhat.
Emlékeztetett: az első fordulóban az ingatlant az értékének 70, ha pedig nem talál gazdára, akkor a második körben 50 százalékán bocsátják árverezésre. Felháborítónak tartotta, hogy aki így veszíti el a lakását, annak akár a folyamat végén is maradhat még hiteltartozása.
Hangsúlyozta: a hiteleket fizetni kell, de a bajba jutottakkal nem lehet megtenni, hogy mindenüket elvegyék. Felvetődik a kérdés, hogy a bank körültekintően járt-e el akkor, amikor hitelt adott valakinek - fogalmazott.
Hozzátette: a Fidesz és a KDNP szociális munkacsoportja hamarosan megoldási javaslatot kínál erre.
Halász János, a Fidesz-frakció szóvivője a parlamenti eheti bizottsági munkájával kapcsolatban elmondta: a gazdasági bizottság második alkalommal tesz kísérletet a metróbotrány érintettjeinek meghallgatására. Mint mondta, Horváth Csaba és Hagyó Miklós egykori főpolgármester-helyettesek, valamint Gy. Németh Erzsébet, az akkori fővárosi MSZP-frakció vezetőjét várják a testület elé.
Kijelentette: a megtóbotránnyal kapcsolatban egyre megdöbbentőbb információk látnak napvilágot, az arról szóló jelentés utal arra, hogy tiltott pártfinanszírozás is megvalósulhatott, és a metrópénzek egy pénze az MSZP pártkasszájában is landolhatott.
Németh Szilárd a nemzetbiztonsági bizottság munkájáról szólva elmondta: a legfontosabb kérdés a titkosszolgálatok szerint továbbra is az illegális bevándorlás problémája.
Növekszik a határátlépési próbálkozások száma, ezért fontosnak nevezte a határvédelem megerősítését mind a jogi védelem, mind a műszaki határzár esetében.
Szólt Szél Bernadett (LMP) a nemzetbiztonsági bizottsághoz benyújtott javaslatáról is, amelyben az ellenzéki képviselő orosz befolyásszerzés vizsgálata érdekében albizottság felállítását kezdeményezte. Németh Szilárd hozzátette: amikor a képviselőnek meg kellett volna védenie a kezdeményezését a bizottság előtt, nem jelent meg az ülésen. Hozzátette: Szél Bernadett ezen kérdéseit minden alkalommal felteszi és azokra nemleges választ kap, "úgy látszik, a tényeket nem akarja tudomásul venni", albizottságra ezért szerinte nincs szükség.
A multinacionális vállalatok egyes országokba szállított eltérő minőségű termékeit érintő kérdésre Halász János azt mondta: a visegrádi négyek is összefogtak a kérdésben, ami európai szintre emelheti azt. Fontos csata lesz - mondta -, amiben, ha szükséges, akkor parlamenti eszközökkel is fellép a kormányoldal.
Az unión belüli határellenőrzést érintő kérdésre Németh Szilárd úgy felelt: a Fidesz nem tudja támogatni az abban meglévő kettős mércét. Hangsúlyozta: nem az uniós polgárokat kellene megállítani a határon, hanem az illegális bevándorlókat.
Az Európai Parlamentben zajlott hétfői, Magyarországot érintő migrációval kapcsolatos meghallgatásról azt mondta: a képlet egyértelmű, "Soros-finanszírozású nemzetközi szervezetek feljelentenek, bepanaszolnak", majd a szocialista, liberális, zöldpárti politikusok elítélik az országot, mert Magyarország azt képviseli, hogy az illegális bevándorlókat a határon kell megállítani, a határokat pedig meg kell védeni. Megjegyezte: megvan a haszna annak, hogy az európai határokat is védjük.
Az ügynökkérdésről szóló felvetést úgy kommentálta: valóban a Fidesz-KDNP-t érinti leginkább a kérdés, hiszen tagjaik közül figyelték meg a legtöbb embert. Hozzátette: az akták szabadon kutathatók, semmilyen intézkedésre nincs szükség. Azzal pedig, hogy "az egészet nem borítják ki a földre", a kommunista rendszer áldozatait védik - tette hozzá.
hírek innen, onnan
Rendkívüli bejelentést tett Polgár Judit hétfő este
Polgár Judit, minden idők legeredményesebb női sakkozója közösségi oldalán jelentette be, nem vállalja a nagy felkérést.
Korábbi merénylet-túlélő lett a Hamász új vezére
A Hamász belső szavazásán Halíl al-Hajja lett az új vezető, aki egy korábbi izraeli merényletkísérletet is túlélt Dohában.
Parlament elé került az új Országos Közlekedésszervező törvénye – Éles vita alakult ki Vitézy Dávid és Nagy Bálint között
Vitézy Dávid lehazugozta a volt közlekedési államtitkárt, aki szerint az uniós hitel drágább lesz, az országos közlekedésszervező...
„Ne csodálkozzunk, ha egyre kevesebben vállalják majd, hogy szolgálják ezt az országot” - Radnai Márk szerint méltatlan, ami Polgár Judittal történik
A Tisza Párt politikusa szerint a sakknagymestert már a neve felmerülése miatt is méltatlan támadások érik a közösségi médiában. Azt...
Jégkrémek és pizzák dömpingáron: Fagyasztott bombák az Aldiban
Összeszedtük a legjobb mirelit akciók közül azt a nyolcat, amivel most tényleg könnyű spórolni a családi bevásárláson.
„Nem érzek magamban elég erőt” – Polgár Judit nem vállalja a köztársasági elnökséget
A miniszterelnök hétfőn kereste fel a világhírű sakknagymestert, hogy ideiglenesen vállalná-e a posztot.
Az internet ezen nevet, pedig a WC-n ülve valóban segíthet a székrekedés ellen
Bár vicces, ám tényleg hatásos lehet.
Polgár Judit elutasította Magyar Péter felkérését
A miniszterelnök máris reagált.
Polgár Judit döntött: nem vállalja
Polgár Judit a közösségi médiában közölte a döntését, amely szerint nem vállalja az államfői pozíciót, pedig rendkívül hálás a...
Folyamatosan dolgoztak hétvégén a vízirendészek Balatonon: szinte párosával kellett kimenteni a bajbajutottakat a tóból
A változékony, viharos időjárás miatt rengeteg dolguk akadt a hétvégén a balatoni vízirendőröknek. Három nap alatt több mint 20 embert...
Két ország, két teljesen eltérő stratégia: miért más a brazil és az argentin takarmánypiac?
Elképesztő ütemben növekszik a brazil és az argentin takarmányipar, íme, így csinálják a legnagyobbak.
Polgár Judit visszautasította Magyar Péter felkérését az államfői posztra
Polgár Judit nem vállalja el a köztársasági elnöki posztra szóló felkérést – derült ki a világhírű magyar sakkozó...
Sport
Ezért tört ki tömegverekedés a foci-vb döntője után, teljesen bepöccentek Messiék
Az argentin válogatott tagjai nehezen viselték a vereséget, és a spanyolok csak fokozták a haragot.
Levegőnek nézte Donald Trumpot az egyik síró argentin, ebből még politikai botrány is lehet
A foci-vb döntője után váratlan dolog történt, Lionel Messi könnyei beleégnek a retinádba.
Teljesen begőzölt a vb-döntő után az argentinok játékosa, egy spanyolt nyakon ragadott, egyet földre lökött
Leandro Paredes totál elvesztette a fejét a világbajnoki döntő után.
A foci-vb döntője alatt nem ismerték fel a világ egyik leghíresebb színészét
Matt Damon ismert színész, de úgy tűnik, nem eléggé.
Elszakadt a cérna az argentinoknál, Leandro Paredes meg akarta fojtani Eric Garcíát
A lefújás után elszabadult a pokol a pályán.
Videó: Így vette át a világbajnoki trófeát a friss világbajnok spanyol válogatott
Története során másodszor lett világbajnok Spanyolország.
Elég volt: a Real Madridba akar igazolni a Liverpool klasszisa
Ibrahima Konaté után újabb liverpooli szerzemény?
Donald Trumppal van tele a világsajtó, aki beállt ünnepelni a spanyolok közé, csak éppen ezt senki sem akarta
A játékosok és a FIFA-elnök sem tudta kitessékelni a vb-döntőn a díjátadásról, kapott is rendesen a közönségtől.
Rekordokat döntve lett világbajnok a spanyol válogatott
Nem kérdés, hogy a világ legjobb válogatottja nyerte a vb-t.
Messi elsírta magát a hosszabbítás után elveszített vb-döntő után
Megkönnyezte az elbukott vb-döntőt az argentin legenda.
Óriási oltást kapott foci-vb-döntő alatt Donald Trump és a FIFA elnöke a tévés kommentátortól
A vb-döntő alatt többször láthattuk Donald Trumpot és legnagyobb csodálóját.
Ez lesz a Ferencváros átigazolási bombája?
Neves játékos érkezéséről szólnak a hírek.
Bulvár
Ezért tört ki tömegverekedés a foci-vb döntője után, teljesen bepöccentek Messiék
Az argentin válogatott tagjai nehezen viselték a vereséget, és a spanyolok csak fokozták a haragot.
Kevesellte a havi 490 ezres gyerektartást a nő: az ítélet után lefőtt a kávé
Hatalmasat bukott a nő, aki a volt párja átmeneti pénzügyi gondjai miatt bírósághoz fordult. A megdöbbentő ítélet pillanatok alatt virális lett.
Nagy adócsomagot nyújtott be a Tisza-kormány: ezek a kedvezmények szűnhetnek meg
A Tisza-kormány vállalta, hogy véget vet annak a rendszernek, amelyben az állami szabályozások a kormány kegyeit élvező vállalatok érdekeit szolgálták Magyarország és a magyar emberek helyett; ennek érdekében átf
Váratlanul jött a baba az ATV sztárjánál: 54 centivel és 3390 grammal született meg
Alig másfél hónapja adott életet első gyermekének Nemes Anna, az ATV Híradó műsorvezetője, aki most a Nap Hírének elárulta a legmeghatóbb titkokat is.
Levágnák Rogán Antal „aranytojást tojó tyúkját”
Rogán Antal szabadalmainak megsemmisítését kezdeményezné a Szellemi Tulajdon Nemzeti Hivatalánál egy magát függetlennek valló szakmai kezdeményezés. A PatentReview-projekt a műszaki érvekkel már elkészült, a bead
„Egy nyaralás derítette ki, hogy nem szeretem a férjemet” – Kendőzetlen beismerés egy széthulló házasságról
Egy régóta várt romantikus nyaralás kellett ahhoz, hogy egy nő először merjen szembenézni azzal a fájdalmas kérdéssel: vajon a megszokás tartja össze a házasságát, vagy még mindig a szerelem?
Sokan szégyellik, pedig ez a kínos tünet a vastagbélrák jele is lehet
A széklettartási problémák olyan tünetek, amikről nem szívesen beszélünk. A szégyen azonban eltörpül azon betegségek lehetősége mellett, melyeket az orvos felismerhet, ha megosztjuk vele az információt. Az ilyen b
Polgár Juditról tett közzé súlyos üzenetet a fideszes Bóka János
A Fidesz frakcióvezető-helyettese szerint Polgár Judit sakknagymester életműve Magyar Péter miniszterelnök politikai áldozatává vált - Bóka János erről hétfőn, a Facebookra feltöltött videóüzenetében beszélt.
Márki-Zay Péter: Polgár Judit kritikái az Orbán-kormány felháborító cselekedeteivel kapcsolatban eddig nem jutottak el hozzám
Márki-Zay Péter szerint sértő az óellenzékizés, olyan, mintha minden egykori Fidesz-tagot „ófideszes” bűnözőnek neveznénk.
Ez a nő Gyurcsány Ferenc új párja: Évával először ment nyilvános eseményre
Gyurcsány Ferenc először mutatta meg, kicsoda az új párja. Képek is készültek róluk.
Az Ügyvédkör Bárándy Pétert ajánlja államfőnek, Magyar Péter szerint óellenzéki politikusok jelölése fel sem merülhet
A közleményben azt írják, dr. Bárándy Péter ügyvédként, igazságügyi miniszterként és a magyar jogásztársadalom meghatározó alakjaként mindig a jogállamiság, az alkotmányosság és a független igazságszolgá
Magyar Péter szópárbajba kezdett elődjével, Polgár Juditot kellett megvédenie az óellenzéktől
Polgár Judit csak rövid ideig lehet köztársasági elnök elsőre, Magyar Péterék dolgoznak az ügyön.

- Csökkent a gázolaj ára
- Wizz Air-járat indult Eszékről - előnyben a Dél-Dunántúl
- Leszakadt egy vasúti felsővezeték Érdnél, jelentős késésekre kell számítani
- NAV: sok változást hoz a jövedéki szabályozásban az új törvény
- Már a jelen is az elektromos buszoké
- Megszűnt az útlezárás Szekszárd és Bonyhád között
- Így közlekednek a távolsági buszok a hosszú hétvége alatt
- Az E.ON nevével visszaélve téveszthetik meg a lakosságot
- Így úszható meg a hosszú várakozás a horvát autópálya-kapuknál
- A talált madárfiókák többsége nem árva, nem szorul megmentésre, ne szedjük össze őket!
- Már csak pár napig lehet pályázni az ingyen falfestékre
- Hosszú hétvégi változások, kedvezmények a vasúton
- Szekszárdi? Az alábbi időpontokban tartózkodjon a zajkeltéstől!


