Izgalmasan indul a Bajnokok Ligája
Annál jobban nem is indulhatna újra a téli szünet után a labdarúgó Bajnokok Ligája, mint hogy szinte alig akad olyan párharc a nyolcaddöntőben, aminek egyértelműen meg lehet nevezni az esélyesét. . Pécsi Napilap -
Szokás szerint egymásba botlott a Bayern és az Arsenal, nem először feszül egymásnak a Barca és a PSG sem, a legérdekesebbnek mégis a Real Madrid és a Napoli párharca ígérkezik. Ha több fontos sérültje felépült is, a Real Madrid edzője, Zinedine Zidane nem várja nyugodtan a nyolcaddöntőket. A címvédő, bár még veretlen idén a BL-ben, és vezeti a spanyol bajnokságot a Barca előtt, egyáltalán nem lehet boldog a sorsolásával, hiszen a nápolyiak az őket sújtó gondok ellenére brutális formában szórják a gólokat, és korábbi rossz szokásukkal ellentétben már nem csak hazai pályán.
A BL-rutin feltétlenül a zsinórban hetedik negyeddöntőjéért hajtó Real Madrid mellett szól, hiszen a Napoli mindössze másodszor jutott el ilyen messzire a sorozatban, de a nápolyi San Paolóban biztosan nagyon nehéz visszavágó vár rá, ha nem szerez komoly előnyt a Bernabeuban. Madridba nem győzni járnak az ellenfelek, a legutóbbi 33 BL-meccsen csak a Schalke tudott itt nyerni 12 évvel ezelőtt, ám ez semmitől sem riasztja el a csoportkörben idegenből hét pontot is szerző olaszokat.
A civilben szélső, de a visszavont center posztján káprázatos formába lendülő Dries Mertens már 16 gólnál tart a Serie A-ban, így Maurizio Sarri vélhetően megtartja a 4-3-3-as játékrendszer csúcsán a belgát. A két oldalán a nápolyi születésű kedvenc, Lorenzo Insigne, illetve az egykori Real-játékos José Callejón játszik majd. Mögöttük Marek Hamsík (ő az egyetlen biztos kezdő) mellett négy remek formában levő belső középpályásból választhat Sarri.
A Napolinak a védelme a gyenge pontja, és bár pont Gareth Bale lehetne a legfontosabb párharc szereplője, a sérült walesi nélkül is izgalmas perceket okozhat a vendégek hátsó sorának a C. Ronaldo, Benzema, Lucas Vázquez hármas.
A PSG és a Barcelona évtizedeken keresztül szinte mindig elkerülte egymást, az utóbbi években viszont valahogy folyton összefut a két csapat. A legutóbbi öt szezonból négyben is találkoztak, és bár ezek a találkozások jobbára a Barca sikerével zárultak, idén közel sem egyértelmű a helyzet.
A katalánoknál az utóbbi hetekben becsúszott egy döntetlen a bajnokságban (ahol vesztett pontok tekintetében hét ponttal vannak lemaradva a Real Madridtól), a kupában pedig csak igen furcsa körülmények között jött össze az Atlético Madrid elleni továbbjutás.
A Barcát nem árt félteni, de azért a csapat még mindig félelmetesen erős: minden sorozatot figyelembe véve 22 meccse nem kaptak ki, az egyéni képességeket pedig felesleges is kiemelni velük kapcsolatban. Annyit azért jegyezzünk meg, hogy Lionel Messi tíz góllal vezeti a góllövőlistát, az asszisztlistán pedig Neymar áll az élen 7 gólpasszal.
A PSG ugyan csak második a francia bajnokságban a Monaco mögött, de bátran számíthat Edinson Cavanira, aki Zlatan Ibrahimovic hatalmas árnyéka alól felszabadulva óriási formában lövi a gólokat. A legutóbbi 14 meccsén 12 gólt szerző uruguayi csatár az utóbbi időben egymaga jobban termel, mint a barcelonai MSN-csatársor.
A Barcának is vannak hiányzói, Javier Mascherano és Arda Turan hiánya fájó lehet, de közel sem akkorák a gondok, mint a PSG-nél, ahol a világ egyik legjobb középhátvédjét, Thiago Silvát egy olyan fiatal, Presnel Kimpembe fogja pótolni, aki még egy percet sem töltött a pályán a BL-ben. A brazil védő előtt a középpályán honfitársa, az olasz állampolgár Thiago Motta sem játszhat, ő eltiltott.
Amikor kialakult a csoportkör végeredménye, a Bayern München egyik szurkolói oldala azt kérdezte Twitteren: „Szerintetek lefoglaljuk a londoni szállást?” Nem tévedtek, azt az Arsenalt sorsolták melléjük, amelyet a 2013-as és 14-es nyolcaddöntőben is kiejtettek (és 2005-ben is). Arsene Wenger csapatának nem csak Bayern-fóbiája van, az elmúlt hat évben ugyanis mindig kiestek a nyolcaddöntőben.
Az Arsenal viharos időszakot él át, Wenger szerződéshosszabbítása tulajdonképpen azon múlik, átlépi-e végre az árnyékát a londoni csapat a BL-ben. A szurkolók közül egyre többen követelik a francia menedzser távozását, és nem a legjobbkor jön a Bayern elleni meccs sem, hiszen a Premier League-ben egyre reménytelenebbül üldözik a biztos befutónak látszó Chelsea-t.
A párharc esélyese a Jerome Boateng kivételével a legerősebb felállásában pályára lépő Bayern München, amely a legutóbbi 15 hazai BL-meccsét megnyerte, de azért nem árt figyelembe venni, hogy a csoportelsőként továbbjutó Arsenal még veretlen idegenben. Wengernek ugyanakkor nem csak a sérülésekkel kell megküzdenie, hanem Mesut Özil igencsak ingadozó formájával is, bár a BL-ben nem megy rosszul a németnek.
Az olasz bajnokságot meggyőző fölénnyel vezető Juventusnál a Porto elleni nyolcaddöntő lesz Max Allegri új 4-2-3-1-es formációjának igazi tesztje. A Juve jó formában van, Gonzalo Higuaín pedig vég nélkül lövi a gólokat, bár a csoportkörben azért nem mindig villogott a torinói csapat.
A spanyol bajnokságban a két nagyra makacsul kapaszkodó Sevilla a történelmi negatív rekordokat döntögető Leicester Cityt fogadja, amivel azt is elárultuk, hogy a BL-ben egészen más arcát mutató angol bajnoki címvédő csoportelsőként otthon játszhatja majd a visszavágót. Ettől még nem fogadnánk a fonalat elég régen elvesztő Leicesterre.
Az otthonában nagyon erős Benfica az idegenben kimondottan pocsék Dortmundot látja vendégül: a portugálok a legutóbbi 15 meccsükből 11-en még gólt sem kaptak a Luzban, miközben a német csapat a legutóbbi hat idegenbeli meccséből csak egyet nyert meg. A Dortmundból ráadásul hiányozni fog a vezér, Mario Götze.
Ha a tavalyi szezon nem lett volna elég, hogy tisztelettel közelítsünk a Monaco felé, tegyük meg ezt most. A nagyhercegség csapata idén megnyerte a csoportját, nem mellesleg a PSG-t megelőzve vezetik a francia bajnokságot. Arról nem is beszélve, hogy az AS Monaco 75 szerzett gólnál jár a francia bajnokságban, ezzel a mutatóval a legjobbak az európai topligákat tekintve. A Manchester City jelenleg amúgy sincs abban az állapotban, hogy bárkit lebecsüljön, egyre valószínűbb, hogy a BL-ben kell villantania valamit Pep Guardiolának, mert az angol bajnokságban jelenleg csak a dobogóért zajló harc résztvevője.
Diego Simeone Atléticója, ha nem is olyan meggyőzően, mint az utóbbi években, de idén is ott van a legjobb 16 között. 2015-ben sokkal jobb formában volt az Atlético Madrid, és akkor is csak nagy nehézségek árán tudta legyőzni a Leverkusent. A német csapat történelmet írhat: még soha nem nyert nyolcaddöntőt, sőt amikor megpróbálta, általában csúnya vége lett: Barca 2-10, PSG 1-6, Liverpool 2-6 (összesítésben). A döntős évükben (2002) második csoportkört rendeztek, tehát nem volt nyolcaddöntő.
A nyolcaddöntők első mérkőzéseinek menetrendje:
Február 14.:
Paris Saint Germain-Barcelona, 20.45
Benfica-Borussia Dortmund, 20.45
Február 15.:
Bayern München-Arsenal, 20.45
Real Madrid-Napoli, 20.45
Február 21.:
Manchester City-Monaco, 20.45
Bayer Leverkusen-Atlético Madrid, 20.45
Február 22.:
FC Porto-Juventus, 20.45
Sevilla-Leicester City, 20.45
forrás: origo
hírek innen, onnan
Megduplázódott a magyar betegek száma, rohamosan terjed ez a veszélyes kór
A szakemberek a megelőzés hiányát tartják a járványszerűen terjedő betegség egyik legkomolyabb problémájának.
Lékai-Kiss Ramóna férje besokallt, hogy a felesége nem vesz bugyit a Nagy Duettre: így derült ki
Lékai-Kiss Ramóna férje, Lékai Máté megelégelte a kedvese bugyijáról szóló poénokat.
Sorsdöntő változás: 130 ezer jár nekik havonta!
Sorsdöntő változás
Egy magyar professzor volt az elefánttámadás áldozata Sri Lankán. Állítólag a mentő sofőrje eltűnt, így a helyiek rohantak kórházba Józseffel, és...
Nyugalmazott magyar professzort támadott meg az elefánt Ázsiában. Kiderültek a részletek.
Ha felhívnak úgy, mint Máriát, azonnal csapd le a telefont, mert szörnyű, mi történik
Lyukat beszélnek az emberek hasába, félelmet keltenek...
Tombol a szörnyű kór: folyamatosan növekszik a fertőzöttek száma ebben a Vármegyében
A helyzet súlyosabb, mint hittük.
Újabb nyugdíjas-utalvány érkezik - őket érinti
Nem ez az első.
Folytatódott a rakétatámadás Teherán ellen
Újabb heves robbanások rázták meg Teheránt kedden, tucatnyi rakéta csapódott be az iráni főváros egyik elővárosában, Pardiszban is a...
Tél utáni hajregenerálás: gyors tippek a fényesebb hajért, amiket már ma kipróbálhatsz
A hideg évszak beköszöntével a hajunk is megsínyli a változást, fakóvá és élettelenné válik. Néhány tudatos lépéssel azonban...
Válasz Online: ötezer gyógyszer támogatását szüntették meg
A biztosítottak kiadásai két irányból is megnőhettek.
A 4iG megvette a FaceKomot
Lezárult a tranzakció, a 4iG megvette a FaceKomot - derült ki a BÉT honlapján közzétett tájékoztatásból.
Pszichiáter árulta el a 20 másodperces trükköt, amivel legyőzheted a szorongást és csökkentheted a stresszt
Kutatók megvizsgálták és kidolgozták azt a technikát, amit szinte bárhol és bármikor bevethetsz a mindennapokban.
Sport
Az őrjöngő Vinícius Júniort le kellett fogni, balhé a Real Madrid kudarca után
A brazil sztár provokációjára visszavágott a győztes Getafe futballistája, dulakodás lett a vége.
Leborult Európa a Galatasaray magyar klasszisa előtt
Az Euroliga hivatalos szavazásán a magyar válogatott erőssége nagy elismerést kapott.
A Real Madrid edzője megtalálta a bűnbakot, játékosa tette szerinte elfogadhatatlan
Álvaro Arbeloa határozottan nyilatkozott a bajnoki címmel kapcsolatban.
Kiderült, mit mondott a Real Madrid játékosa a bírónak, ami miatt azonnal kiállították
Alejandro Muniz Ruiz a 95. percben egyből felmutatta a piros lapot Franco Mastantuonónak.
Ha ez a terv megvalósul, a játékosok többet nem takarják el a szájukat
Gianluca Prestianni és Vinícius Júnior ügye nagy vihart kavart.
Óriásit égett hazai pályán a Real Marid, gól és pont nélkül marad a Getafe ellen
Egy hatalmas bomba gól döntött a Bernabéuban.
Amit a Fradi csinál, az nem normális, bejutott az Európa-liga nyolcaddöntőjébe
A Szpíker Korner legújabb adásában a Fradi és Szoboszlai Dominik pénzügyeivel foglalkoztunk.
„Mekkora k..va szégyen.” Szabadesésben a Real Madrid, tüntetett a Bernabéu közönsége
Florentino Pérez klubelnök lemondását követelte a közönség.
A Manchester United legendája Dubajból üzent: Srácok, ez a helyzet ijesztő.
A család tavaly költözött a luxusvárosba, az elmúlt napokban a pincében aludtak.
Rüdiger brutális tette miatt áll a bál, utólag még vizsgálják az esetet a Real meccse után
„Nem akarom kommentálni az esetet, de mindenki látta, mi történt” – jegyezte meg a találkozó után a Getafe vezetőedzője.
Hiába feni a fogát a Fradira a Puskás Akadémia, elhalasztották a randevút
Módosult a labdarúgó NB I menetrendje.
Így lazult Szoboszlai és Kerkez Szalah otthonában, az egyiptomi kanapéján – fotó
Mindketten remek viszonyt ápolnak a klublegendával.
Bulvár
Iráni zászlók lepték el Budapestet, brutális ami a főváros közepén történt
A politikai reakciók már az utca szintjén is megjelentek.
Horvát miniszterelnök: háromszor olcsóbban szállítanánk az olajat Magyarországra, mint a Barátság kőolajvezeték
Miközben Orbán Viktor miniszterelnök szerint műholdfelvételek bizonyítják, hogy nincs műszaki oka a Barátság vezeték blokkolásának.
Brutálisak Nostradamus jóslatai 2026-ra: kilátástalan háború kezdődik, a brit királyi család egyik tagja pedig meg fog halni
Nostradamus, a francia reneszánsz legendás alakja négysoros versszakokban írta meg jóslatait, melyek egy része a mai kor emberének éppúgy enigmatikusnak tűnik, mint a kortársak számára. Lássuk, mit jövendöl a 16. s
Súlyos. Agydaganatot okozhat ez a gyógyszer, ha folyamatosan szeded
Nagyon oda kell rá figyelni, ijesztőek a számok.
Forradalmi Gárda: Irán rakétacsapást mért Netanjahu hivatalára – Mi történik a Közel-Keleten?
Emelkedik az olajár, a légterek zárva, a világ légiforgalma akadozik – a Közel-Kelet válsága globális hatásokat idéz elő.
Ruszin-Szendi Romulusz: Szentkirályi Alexandra hirtelen minden területen táltos lett
A volt vezérkari főnök szerint nem lehet véletlen, hogy a budapesti Fidesz frakcióvezetője az orosz energia megvédésének fontosságáig jutott az iráni konfliktustól.
Új felszerelés lesz kötelező az autókban: júliustól egyetlen gépjármű sem kerülhet forgalomba nélküle
Bővül a kötelező biztonsági felszerelések listája.
Hatalmas fordulat a választás előtt: a szuperjósok szerint már 56 százalék az esélye, hogy a Fidesz nem szerez többséget
A Good Judgment modelljében a Fidesz többségvesztésének esélye február 16-án 50 százalék fölé emelkedett. A fordulat azért jelentős, mert a kormány januárban még a cég adataival igazolta a győzelmet.
Egyre gyakoribb a „szürke válás” – szakértők szerint ez az oka
Annak ellenére, hogy manapság sokszor azt látjuk, hogy emberek csak úgy kiugranak a kapcsolatokból, nem hajlandóak dolgozni a közös jövőért, egy-egy probléma, incidens vagy a saját sértettségük következtében egyb
27 orvos, 16 szakorvos és 11 rezidens jelentette be távozási szándékát a Nyírő OPAI egykori mágusképzős főigazgatója miatt
A szakemberek ultimátumot adtak: ha csütörtök délutánig nem távozik a Nyírő OPAI éléről Ézsi Robin, mind otthagyják az intézményt.
Most érkezett: stratégiai célpontot ért csapás, Európa gazdasága azonnal beleremegett
Felfüggesztette az LNG-termelést a QatarEnergy, miután iráni drónok támadták meg a vállalat központi ipari komplexumát.
Nem kaphatsz jogosítványt 50 éves kor felett, ha a háziorvos ezzel diagnosztizál
Ezek a betegségek befolyással lehetnek arra, hogy 50 éves kor felett meghosszabbítják-e a jogosítványodat.
blogmorzsák
A kis csúcs is csúcs
Európa legalacsonyabb legmagasabb pontjainak ötös listája.
Mit tanulhattunk a Combine pénteki napjáról?
Tanulság az idei Scouting Combine első napjáról.

- Csökkent a gázolaj ára
- Wizz Air-járat indult Eszékről - előnyben a Dél-Dunántúl
- Leszakadt egy vasúti felsővezeték Érdnél, jelentős késésekre kell számítani
- NAV: sok változást hoz a jövedéki szabályozásban az új törvény
- Már a jelen is az elektromos buszoké
- Megszűnt az útlezárás Szekszárd és Bonyhád között
- Így közlekednek a távolsági buszok a hosszú hétvége alatt
- Az E.ON nevével visszaélve téveszthetik meg a lakosságot
- Így úszható meg a hosszú várakozás a horvát autópálya-kapuknál
- A talált madárfiókák többsége nem árva, nem szorul megmentésre, ne szedjük össze őket!
- Már csak pár napig lehet pályázni az ingyen falfestékre
- Hosszú hétvégi változások, kedvezmények a vasúton
- Szekszárdi? Az alábbi időpontokban tartózkodjon a zajkeltéstől!


