Ezt olvasta már?


Újra megjelent Magyarországon a madárinfluenza

A madárinfluenza H5N8 altípusának jelenlétét igazolta egy Bács-Kiskun megyei kacsatartó gazdaságban a Nemzeti Élelmiszerlánc-biztonsági Hivatal (Nébih) szerdán, az állategészségügyi szakemberek az érintett 32 500 pecsenyekacsa leölését már gyanú alapján megkezdték.

A Nébih csütörtöki tájékoztatása szerint a Bács-Kiskun megyei Csólyospálos közelében található kacsatartó gazdaságban azonosították a madárinfluenza vírusát. A gazdaságban a hétvégén megemelkedett elhullást tapasztaltak, valamint megjelentek a betegségre jellemző klinikai tünetek is.

A hatóság a szükséges intézkedéseket haladéktalanul megtette - közölték. A fertőzött állományok leölését már gyanú alapján megkezdték a szakemberek, továbbá a gazdaság körül kijelölték a 3 kilométer sugarú védőkörzetet és a 10 kilométer sugarú megfigyelési körzetet.

A közlemény szerint a járványügyi nyomozás folyamatban van.

A vándormadarak vonulása miatt a vírus továbbra is folyamatos veszélyt jelent a baromfiállományokra. Emiatt továbbra is érvényben van a baromfik zárt tartásának kötelezettsége.

Szintén kötelező a járványvédelmi minimum-feltételek teljesítése, azaz a baromfikat zárt helyen kell etetni, itatni, valamint a takarmányt és az almot is zárt helyen kell tárolni - hangsúlyozta a Nébih.







0


Ön szerint esélyes a Tisza Párt a Fidesz leváltására?




0
0

hírek innen, onnan

Sötét emlékek birodalma: egy háború és mágia története – Tökéletes januári olvasmány

SenLinYu debütáló műve, az Alchemised egy kegyetlen világba vezet, ahol az emlékek elvesztése lehet a legnagyobb veszély.

Lehet, hogy eddig rosszul etted a banánt: elmondjuk, mikor a legjobb a szervezetednek, mert a színe is fontos!

Eláruljuk, hogyan hozhatja ki a maximumot ebből az egyszerű, de nagyszerű gyümölcsből.

Videón az egész Amerikát megrázó minneapolisi eset - ezt mutatja az ICE-ügynök kamerája

A 47 másodperces felvételt a Bevándorlási és Vámügyi Hivatal ügynöke rögzítette.

9 év után történt ilyen ismét a Balatonon, a téli mesevilág veszélyeket is rejt

A látvány egészen magával ragadó, a Balaton jegére azonban még mindig tilos rálépni!

A Balaton jegére ment egy férfi, megbüntették a rendőrök

Csak ránézésre tűnik biztonságosnak a Balaton jege, a veszély a felszín alatt rejlik – hívta fel a figyelmet a rendőrség.

Kármán András: Hiába az állami pénzosztás, ettől érdemben nem erősödik a lakosság költése

Ahhoz hogy a családok bátrabban költekezzenek, erősebb fogyasztói bizalomra lenne szükség. Kiszámítható gazdaságpolitika, hiteles...

Kitudódott Donald Trump titkos terve, így fogja elfoglalni Grönlandot, egy szakértő mondta ki az igazságot

Donald Trump titkos tervéről Demkó Attila nemzetbiztonsági szakértő mondta ki az igazságot.

Telex: Orbán M4 Sportos interjúja ugyanannyi diszlájkot kapott, mint lájkot

A szeptemberi Öt-interjút 6300 ember diszlájkolta.

Vidnyánszky úgy kritizálta Pintér Béla új darabját, hogy nem is látta, viszont szívesen párbajozna Nagy Ervinnel

Vidnyánszky Attila, a Nemzeti Színház főigazgatója károsnak tartja ugyan Nagy Ervin, tiszás színész kijelentéseit, de nem futna el egy...

Százmilliárdos beruházást vár az amerikai olajcégektől Donald Trump

Az amerikai elnök biztonsági garanciákat ígért a befektetőknek.

Jane Fonda valódi arca 87 évesen: retus nélkül teljesen más

Jane Fonda, a filmsztár, máig inspirálja a közönséget kifinomult stílusával és életörömével.

„Nagyon intenzív szerelmünk volt” - Fájdalmas vallomás Dudás Miki párjától

Szigligeti Ivett hónapokkal a tragédia előtt még a közös jövőről beszélt, ma pedig már a kimondhatatlan veszteséggel kell együtt élnie.

0

Sport

A Manchester City leigazolta a Premier League egyik legjobbját

72 millió eurót fizetett a City, már a hivatalos bejelentés is megtörtént.

16 éve nem fordult elő hasonló blama a Liverpoollal

Nem lehet büszke arra a Liverpool, hogy megszakadt ez a sorozata.

Real Madrid? Bayern München? Szoboszlai döntött a jövőjéről!

A magyar középpályásnak szenzációs szezonja van.

Megint a cigánysorral példálózik a magyar futball kallódó tehetsége

Balogh Norbert jelenleg az NB I-ben szereplő Kisvárdával készül.

Szoboszlai Dominikot egyetlen dolog mentheti csak meg

Viszont, ha ez sikerül, akkor a magyar válogatott csapatkapitánya Budapesten élhet át nem mindennapi dolgokat.

Magyar kézilabdacsoda és borzalmas düh hozta el minden idők legjobb Eb-helyezését

A 2024-es németországi Európa-bajnokságon elért ötödik hely tényleg remek teljesítmény után született meg.

Célt ért a szurkolói kívánság, már Comóban is Tóth Alex lehetséges megszerzéséről írnak

Nem mindenkinek tetszene, ha a Lazio lenne a fiatal tehetség következő állomáshelye...

Egy igazságügyi szakértő elárulta, mi hozhat fordulatot Dudás Miklós ügyében

A világbajnok kajakozót január 5-én találták meg holtan az otthonában.

Szoboszlai nélkül szétesik a Liverpool középpályája – Slot nagy döntés előtt

Megint a magyar válogatott sztárja mentheti meg a holland menedzsert Conor Bradley sérülése után?

0
0

Bulvár

Szex a medencében, kukkolda és kurtizánok: cseppet sem visszafogott erotika a középkorban

A középkorban a keresztény erkölcsök alapján a szex csak házasságban volt megengedett, és csak gyereknemzés céljából. Ám a középkorban sem voltak szentebbek az emberek, mint manapság, csak más keretek között é

Nem a só okozza a magas vérnyomást: ez a szénhidrát a valódi ludas

A magas vérnyomásért évtizedek óta a sót hibáztatjuk, miközben egy jóval alattomosabb étrendi tényező szinte észrevétlenül teszi tönkre az ereket. Egy olyan szénhidrátról van szó, amely még akkor is képes meg

„Kihullott a szemöldököm és bepisilek, ha tüsszentek” – Félelmetesen röhejes sztorik a terhességről

A gyerekvállalás nyomot hagy a nők testén, de szerencsére tudunk nevetni rajta. Olvass tovább, hogy megtudd, milyen vicces és néha abszurd helyzetekkel találkozhatunk a terhesség során.

A férj az éj leple alatt osont ki a hitvesi hálószobából: a felesége majdnem szívrohamot kapott, amikor meglátta, kinek az ágyába bújik be

Létezik annál szorongatóbb érzés, mint amikor az éjszaka közepén arra leszel figyelmes, hogy életed párja lábujjjhegyen járva átoson valaki más hálószobájába?

Mínusz 31,5 fok: ez most a leghidegebb terület Magyarországon

Sokkolóan hideg van Magyarország ezen részén.

Újabb műsorvezető távozik az ATV-től - Mi történhetett?

Újabb arc tűnik el az ATV képernyőjéről: a csatorna tájékoztatása szerint búcsúzik tőlük Egri Viktor.

Egri Viktor reagált az elbocsátására, szerinte az ATV indoka csak ürügy

Az utolsó pillanatban tudta csak meg, hogy szerződését felbontják.

Feltűnt a végítélet-repülőgép Washing-tonnál: mire készül most Amerika?

Donald Trump elnök innen irányítaná az országot egy atomtámadás esetén. A gép üzemeltetése óránként több mint 150 ezer dollárba kerül.

Megfagyott a levegő, Magyar Péter ítéletnapot vizionál Orbán Viktor számára

Magyar Péter nyíltan Orbán Viktor felelősségét firtatja, és azt állítja, közeleg a politikai elszámoltatás ideje.

Elhunyt Kolosi Tamás

Hosszan tartó betegség után, január 9-én elhunyt Kolosi Tamás Széchenyi-díjas szociológus, üzletember, a Líra Könyv Zrt. és a Tárki alapító elnöke – írja közleményében a kiadó.

Amerikában futótűzként terjed ez a hír Magyarországról, de most a cukiság van a középpontban

Amerikában jelenleg nem politikai dolgok miatt beszélnek Magyarországról, hanem egy egészen más szenzáció került előtérbe.

0